Sömestr tatili anne babalara kilo aldırmasın

Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger

0
1087
www.diyetisyenstore.com

 

Tatili kilo almadan geçirmek için…

“Biliyorsunuz ki sık beslenme, bir sonraki öğündeki acıkmalarımızı azaltıyor ve metabolizmamızın hızlı çalışmasını sağlıyor. Dolayısıyla da kilo kontrolünü sağlıyor. Tatilde de öğün düzenine dikkat edin. Kalktıktan sonra yarım saat içinde kahvaltı edin, öğle yemeğinizi atlamayın ve çok geç olmayan bir saatte (ortalama 19:00) akşam yemeğinizi yiyin. Tabii aralarda 2-4 ara öğün tüketmeyi de ihmal etmeyin.aile diyeti

Keyif aldığınız yüksek kalorili besinleri tadımlık yiyin

Tatil demek sizin için sabah kahvaltısında bal kaymak yemek ise tadımlık yiyebilirsiniz. Unutmayın ne kadar yerseniz yiyin bitince damakta aynı tadı bırakıyor ve benzer oranda keyif veriyor.

aile diyeti 2017Siz tatile girerken vücudunuz da tatile girsin

Tatil günleri okula ve işe gidilmediğinden düzen değişiyor. Rutinin dışına çıkıldığında saatlerin ve günlük aktivitelerin değişmesiyle birlikte yeterli su tüketimi de ihmal edilebiliyor. Tatilde vücudunuzu dinlendirmek, birikmiş olan toksinlerden arınmak için kalkınca, aralarda ve yatarken su içmeyi unutmayın. Yeterli miktarda su içtiğinizde fazla kilolarınızdan da daha kolay kurtulacaksınız. Detoks etkisi için kırmızı, turuncu, beyaz, mor ve yeşil renkteki meyve ve sebzeleri gün içerisinde en az 3 porsiyon tüketmelisiniz.”

Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger

Sömestr tatili anne babalara kilo aldırmasın

mail-grubu