Türk Kahvesi ve Faydaları

türk kahvesi, zayıflama, metabolizma hızlandırma, diyabet, kalp hastalıkları, alzheimer

0
694
www.diyetisyenstore.com

40 YILLIK HATRI, 40 TANE FAYDASI

Birçok insanın vazgeçilmezi olan kahve sağlığımız için altın kadar değerlidir. Hele ki telvesiyle içilirse. Türkçe de günün ilk öğünü anlamına gelen “kahvaltı” sözcüğü  kahve içimi öncesi yenen şeyler demektir. Aslında sabah kahvaltısından sonra içilmesi gereken her derde deva olan Türk kahvesi olmalıdır.

Gelelim kırk yıllık hatrı olan kahvenin faydalarına;

1 – KANSERE KARŞI KORUYUCUDUR

Kahve içeriğinde bulunan güçlü antioksidanlar sayesinde antikanserojen etki göstermektedir. Bu nedenle günde 2 – 3 fincan kahve içilmesi meme, prostat ve bağırsak kanseri riski azaldığı yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

2- KALP KRİZİ RİSKİNİ AZALTIR

Her gün düzenli içilen kahve kalp damarlarında biriken kalsiyumu azaltarak, kalp krizi riskini de azalmaktadır.

3- TİP 2 DİYABETİ ÖNLER

Şekersiz kahve günde 2-3 bardak içildiğinde şeker hastalığını % 25-50 oranında azaltır. İnsülin direncini azaltarak, kan şekerinin yükselmesini engeller.

 4- ALZHEİMER VE BUNAMAYA KARŞI SAVAŞ AÇAR

Beynin yaşlanmasını yavaşlatarak, Alzheimer riskini azaltır.

YAŞLANMAYA DUR DEYİN!!

5- KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜDÜR

İşte size kahveyi sevdirmek için bir sebep daha !

İçilen  şekersiz kahve metabolizmanızı hızlandırıyor. Nasıl diye sorulan soruları duyar gibiyim, kahve vücut ısısını artırarak metabolizmanızı % 2-12 oranında hızlandırır ve iştahınızı baskılar. Böylece daha hızlı yağ yakarsınız.

Gün boyunca zinde kalmak için her kahvaltıdan sonra bir fincan kahve tüketmelisiniz.Bu söylediklerim haricinde kalp hastalıkları, osteoporoz ( kemik erimesi ), migreni, demir eksiliği, ülseri olan okurlarım muhakkak bir diyetisyene danışarak kahve tüketmelidir.

mail-grubu