Top 5 This Week

Related Posts

Yabancı Dilde Tek Sınav

Yabancı dilde tek sınav

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yapılan açıklamada, yönetmelik gereği; ÖSYMtarafından bazı dillerde yılda iki kez olmak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı’nın (YDS) yapılacağı ifade edildi.

Sınavın ilk uygulamasının 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmasının planlandığının kaydedildiği açıklamada,ÜDS ve KPDS gibi diğer yabancı dil seviye belirleme sınavlarının yapılmayacağı bildirildi.

ÖSYM tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil sorusu veya testi bulunan sınavlarda ise yabancı dil sorusu veya testinin bulunmayacağının belirtildiği açıklamada, bu adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde YDS’den alacakları puanların kullanılacağı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
”Bu nedenle, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS gibi sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS ve KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşların sınav ve yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan YDS’ye katılmaları yararlarına olacaktır.”

 

Sinem Akgün
Sinem Akgünhttp://www.gencdiyetisyenler.com/index.php/admin-stajer-sinem-akgun/
Merabalar, 2009 yılında Hacettepe Beslenme ve Diyetetik öğrencisi olarak bölüme ve mesleğe adım attım. 4.sınıf öğrencisiyim. Mesleğimizin daha iyi konumlara gelebilmesi için, meslekte başarılı olabilmek için paylaşımların ve iletişimin çok önemli olduğuna inanıyorum. Bundan dolayı sitede yeni yayımlanan makaleleri,sunumları siz meslektaşlarımla paylaşarak çok daha iyi konumlar da olmamıza, elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım. Hepinize iyi günler dilerim

Popular Articles