Yaşlanmayı Önleyen Besinler

kırışıklık, yaşlanma, sağlıklı besinler,yaşlanmayı önleyen besinler,Avakado

0
457
Bu Besinler Yaşlanmayı Geçiktiriyor
Bu Besinler Yaşlanmayı Geçiktiriyor
www.diyetisyenstore.com

Son zamanlarda yapılan bir çok araştırmada bazı besinlerin yaşlanmayı önlediği ile ilgili bilgiler yayınlanmaktadır. Kolaylıkla temin edilen bu besinler, düzenli ve dengeli bir şekilde tüketilmelidir.

Bu besinlerden bazıları;

 • Avakado; içerdiği yağ sayesinde cildi sıkılaştırmakta ve nem de kazandırmaktadır.

  avokado-gencdiyetisyenler-2017
  avokado-gencdiyetisyenler-2017
 • Böğürtlen, çilek ve ahududu ise antioksidanlarla doludur.
  Ayrıca kollajen üretimini desteklemekte ve cildin pürüzsüz ve doğal bir yumuşaklığa sahip olmasını sağlamaktadır.

  bogurtlen-gencdiyetisyenler
  bogurtlen-gencdiyetisyenler
 • Az yağlı yoğurt, protein ve kalsiyum da içermektedir. Yuğurdun içerisinde yer alan B vitamini de hücre büyümesi için gereklidir. 1 adet su bardağı yoğurt tam olarak 450 mg kalsiyum içermektedir.

  yogurt-gecdiyetisyenler
  yogurt-gecdiyetisyenler
 • Elma, şeftali, karpuz, salatalık gibi besinler de cilt için son derece sağlıklıdır.  Bu besinler ciltteki kırışıklıkları azaltmakta ve daha diri bir yüze sahip olunmasını sağlamaktadır.

  Somon-gencdiyetisyenler
  Somon-gencdiyetisyenler
 • Somon, tamamen yaşlanmayı geciktiren bir besindir. İçeriğinde bulunan Omega 3 yağ asidi inflamasyonunu azaltmakta, hafıza ve beyin konsantrasyonlarını da iyileştirmektedir. Yüksek yağ oranından kaçınmak için çiftlik somonu yerine yabani somon tercih edilmelidir.
 • Çinko, bakır ve selenyum kollajen üretimi için gereklidir. Özellikle çinko sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gereklidir. Selenyum da cilde elastikiyet kazandırmak için gereklidir.

Bu besinleri ne zaman ve ne kadar tüketmeniz gerektiğinizi “yaşınıza, boyunuza, hastalık öykünüzü, cinsiyetiniz gibi bilgiler ışığında” bir diyetisyen tarafından belirlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

mail-grubu