10 Dokunuşla Sağlıklı Zayıflama

Diyetisyen Betül Ay, Diyetisyen Reyhan Oral, 10 adımda zayıflama yolu, zayıflamak ve zayıflatmak

0
1038
www.diyetisyenstore.com

Zayıflamak.. Bazılarına göre efsanevi, ulaşılması zor bir terim. Bazılarına göre ise tereyağından kıl çekmek kadar kolay bir eylem.

Bir sakız misali herkesin ağzında, herkesin bir fikri var zayıflatmak adına.

 • Doç. Dr. C kişisi
 • Kaliteli yaşam uzmanı Z kişisi
 • Sağlıklı yaşam koçu Ş kişisi
 • İkinci kattaki limon yiyip zayıflayan Zehra Teyze
 • Mucizevi zayıflatma meyvesi satan aktarcı amca
 • Üç seminerle beş belgesi olduğunu iddaa eden elindeki sihirli hap ile mucize değişimi göreceğini söyleyen can düşmanları.

Bitti mi sizce X kanalında bunu yemeyin zararlıdır derken Y dergisinde aynı besine uzun yaşama formülü deniliyor.

Şimdi tüm bunları unutun. weıght-lose

Zayıflamak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Şimdi gelin 10 adımda zayıflama yolunu bir gözden geçirelim.

 1. Daha önce yaşadığınız tüm talihsizlikleri unutun. Zayıflayamamanızın temel sebebi bu olabilir. Unutmadan söyleyelim Edison ampulü bulmak için 1999 kez deney yapmış, en sonunda başarılı olmuştur.
 2. ‘Pazartesi diyete başlarım.’ erteleme cümlesi genel manada kullanılan cümledir. Bu cümle mayın cümledir. Bir düşünün bakalım pazartesi diyete başlayacağım cümlesini kullandığınız kaçıncı gününüz?
 3. Kendinizle inatlaşmalısınız. Aynayla aranızı bozan fazla kiloların sizden güçlü olmadığını size hatırlatmak isterim. Güçlü bir iradeyle her şeyin altından kalkabilirsiniz.
 4. Hedefinizi belirleyin. Kaç kilo vermek sizi daha sağlıklı ve mutlu edecek. Oturun ve dakikalarca hayal edin. Bu motivasyonunuzu artıracaktır.
 5. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diyerek bizi uyaran Hz. Mevlana, zayıflama konusunda da oldukça haklıdır. Arkadaş ortamında yenilen besinin sağlıklı olup olmaması zayıflamanızı büyük oranda etkiler. Arkadaşlarınızı ikna edin ve aynı yolda ilerleyin. Hatta porsiyon bölüşmekle cebinizde kalan parayı artırırken aldığınız kaloriyi yarıya düşürürsünüz.
 6. Sıra büyük adımlardan birinde. Sizin zararınıza olduğunu düşündüğünüz bir teklife ‘HAYIR’ demekten çekinmeyin. ’Eminim harika olmuştur ama tokum.’ diyerek geçiştirmek bu konuda yol kat etmenizi sağlayacaktır.
 7. Etrafınızdaki başarılı insanları örnek alın. Onlar genellikle çözüm odaklı olmuşlardır. Ve genelde bardağın dolu  tarafından bakmışlardır. Kilolarınızı gözünüzde büyütmeyin.
 8. Tüm bunları destek almadan yaptınız. Bundan sonra size yardımcı olacak tek insan bu işin ilmini öğrenmiş, gerçek ve başarılı bir diyetisyen niteliğinde olmalıdır.
 9. Kendinize ve diyetisyeninize dürüst olun. Ve kilolarınızla vedalaşın.
 10. Son dokunuşlar önemli ;) Mutfak dolaplarınızda, duvarlarınızda, hatta tabaklarınızda iştah açan ‘kırmızı’ değil tok hissetmenizi sağlayan ‘mavi’ rengini tercih edin. Bu zayıflamanızı hızlandıracaktır.

Sağlığınız peşinizi hiç bırakmasın :)

mail-grubu