www.diyetisyenstore.com
Değerli Bilim İnsanları,

Türkiye Spor Hekimleri Derneği olarak sizleri 2-5 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya Gloria Sports Arena’da düzenleyeceğimiz 16. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi’ne davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Spor endüstrisindeki hızlı gelişme ve yüksek performans beklentisi en popüler spor dalı olan futbolda teknik ekibe olduğu kadar, “Takımın Arkasındaki Takım”ı oluşturan bilim insanlarına da daha fazla sorumluluk yüklemektedir. Bu kongrede; sporcu sağlığı ve performansını koruma ve geliştirmeye yönelik ölçüm ve değerlendirmeler ile güncel tedavi yöntemlerindeki son gelişmeleri tüm yönleriyle tartışmayı ve konunun paydaşları arasında bilgi paylaşımını sağlamayı hedefliyoruz.

Spor hekimliğinin temel uygulama alanlarından birisi olan sporcu sağlığı ve performansı konusu, “Futbol ve Sağlık” ana teması altında ilgili uzmanlık alanlarından yerli ve yabancı konuşmacıların bilgi ve deneyimleri ışığında, bilimsel ve güncel yeniliklere odaklanarak incelenecektir. Kongrede teorik bilgilerin yanında, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin pratiğe yansımaları da workshop ve uydu sempozyumlarla değerli katılımcılara aktarılacaktır.

Kültür ve turizm şehri Antalya’da, bilimsel programı yanında sportif ve sosyal programı ile de tatmin edici olacağına inandığımız 16. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi’ne katılımınız ve katkılarınız bizi onurlandıracaktır.

Saygılarımızla,

Kongre resmi web sitesi : sporhekimligi2017.org/davet.html

Prof. Dr. Bülent ÜLKAR  Prof. Dr. Metin ERGÜN Doç. Dr. Ali Erdoğan
TSHD Başkanı Kongre Başkanı Kongre Sekreteri

 

tv-cezasi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), “ara-kazan”, “bul-kazan” gibi programlar ile ilaç olmadığı halde sağlığa iyi geldiği iddiasıyla tanıtılan gıda takviyesi ve cinsel içerikli ürün satışı, bahis sitesi ve canlı sohbet hatları reklamı yapan kanalları cezalandırdı.

EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE ÜST KURUL, 24 KASIM’DA BAŞKAN VEKİLİ ESAT ÇIPLAK BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIDA, İLAÇ OLMADIĞI HALDE SAĞLIĞA İYİ GELDİĞİ İDDİASIYLA TANITILAN GIDA TAKVİYESİ VE CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜN SATIŞI, BAHİS SİTESİ VE CANLI SOHBET HATLARI REKLAMI YAPAN KANALLAR İLE DİNİ DUYGULARI İSTİSMAR EDEREK TİCARİ ÇIKAR ELDE EDEN KANALLARA İLİŞKİN ŞİKAYETLERİ GÖRÜŞTÜ.

Bu kapsamda, son bir haftada, yayın ihlalleri sebebiyle 18 kanala 165 müeyyide uygulanmasına karar verildi. Bu çerçevede, Anadolu Yurdum TV, Dolunay TV, 365 TV, Vatan TV, ANC TV, Kanal S, Yıldız Rize TV, Kanal T, Halk TV, Farklı TV, MMC TV, Karadeniz Türk TV, Yeni Sinema TV, Maya TV, Seymen TV, YEK TV, Mega Müzik TV ve One Damla TV’ye çeşitli sayılarda uyarı veya para cezası verilmesi kararlaştırıldı RTÜK son bir ayda “ara-kazan”, “bul-kazan” ve çeşitli “tele alışveriş” programları ile halkı dolandıran ve bu yolla haksız kazanç elde eden 58 kanala da 346 ayrı ceza verdi. RTÜK, alınan kararları Sağlık Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığına bildirdi.

Genç Diyetisyenler ile Kariyer Sohbetleri – Necmettin Erbakan Üniversitesi

mail-grubu