www.diyetisyenstore.com

Adnan Menderes Üniversitesi Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu tarafından düzenlenen Biyoelektrik İmpedans Analizi (BİA) etkinliği, 19 Aralık 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. Topluluk Başkanı; Beslenme ve Diyetetik 3. sınıf öğrencisi Lale Nesil, sadece ağırlığı bilerek ve boy ile orantı kurarak, şişmanlık ve sağlığımız hakkında yeterli bilgiye ulaşılamayacağını söyleyerek, “Önemli olan yağ-kas yüzdelerinin dağılımıdır. Vücut kompozisyonunu belirlemek için birçok yöntem ve yol mevcuttur. Bu yöntemlerden biri olan ve bugün burada kullandığımız biyoelektrik impedans yöntemi ile bedene düşük düzeyde elektrik akımı verilir. Elektrik akımının dirençle karşılaştığı noktalara göre kişinin; vücut yağı yüzdesi, vücut su yüzdesi, vücut toplam kas kütlesi, kemik-mineral ağırlığı ve metabolik yaş gibi değerlerini ölçmek mümkündür. En doğru ölçümler için analizin; yataktan kalktıktan üç saat sonra, yemeklerden ve aşırı sıvı alımından üç saat sonra, banyo ve yüzmeden önce, çıplak ve kuru ayaklarla yapılması gerektiğidir.” dedi.

Su tüketimini arttırmak ve bunu bir alışkanlık haline getirmek konusunda bilgi aktarımında bulunan topluluk üyeleri, etkinliği ikinci dönem yeniden gerçekleştireceklerini belirterek analiz sonuçlarının saklanması ve karşılaştırılması önerisinde bulundu.

Kaynak :
https://www.adu.edu.tr/tr/haber/saglikli_yasam_ve_beslenme_toplulugundan__bia__etkinligi-1000020566

mail-grubu