Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

devlette diyetisyen atamaları, yer değiştirme kurası,

0
776
www.diyetisyenstore.com

Sağlık Bakanlığı 2016 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası için hazırlıklarını tamamladı. İlgili duyuru bir kaç güne yayınlanacak.

Bu atama kurası ile bakanlığa bağlı kurumlar ( il sağlık, halk sağlığı, kamu hastane) kendi arasında nakil yapacak. Örneğin Kamu hastanelerinde görevli bir hemşire Halk sağlığına geçebilirken, İl Sağlık Müdürlüğünde görevli bir ATT, Kamu Hastanelerine geçebilecek.

Geçişler 01.07.2016 tarihinde hesaplanan hizmet puanına göre yapılcak. Başvurular; ilan edilecek tarih  çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (www.yhgm.saglik.gov.tr ) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, münhal kadrolar göz önünde bulundurularak en fazla on (10) tercih yapılabilecektir

Ayrıca ;

Bu kura için açılmış olan münhaller birim bazında ilan edilecek, Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve etkili personel planlaması yapılabilmesi için, kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İle Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Merkez Teşkilatlarınca yapılan en son atama işlemine müteakip başlayış tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrosunda fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.

Kaynak : http://www.personelsaglikhaber.net/

mail-grubu