Diyetisyen Olmaktan Çok Memnunum Amaaa…

2
2574
www.diyetisyenstore.com

Sevgili diyetisyen meslektaşlarım ve hala öğrenci olan arkadaşlarım son zamanlarda sosyal medyada dolanan “Diyetisyenlik ve iş …” konulu yazılara ithafen böyle bir paylaşımda bulunma ihtiyacı duyduk.

Devletin açtığı 65 kişilik şaka gibi kontenjana yerleşemeyenlerden sadece birkaç örneğiz. Seneler önce özel sektörün daha fazla kazandırdığını düşünerek kpss ye dahi girmeyen kesimden olmak inanın bizde isterdik. Mücadeleci, özgür ruhlarınız olarak tanımladığınız karakterlerinizden inanın bir farkımız yok. Fakat koşullar değiştikçe insanın potansiyelinin kurumlar tarafından nasıl ezildiğini bilin istedik.

Çoğu tecrübeli meslektaşımızın “Yeni mezunların sektörün kalitesini düşüyor” diyerek kendi içimizde bile bölündüğümüz bir dönemdeyiz fakat şunu belirtmek isterim ki eğer tecrübeli meslektaşlarımızın gözlerini aşırı para hırsı bürümeyip yaklaşık 3-4 farklı kurumda çalışmasalardı bahsedilen potansiyellerimizi bizde gösterecek fırsatı bulabilirdik.

Ne yazık ki çoğu öğrenci arkadaşlarımız bunun dahi farkında olmadan bu insanları ayakta alkışladığını görüyoruz. Sonuç olarak “Yeni mezunlar” olarak bir şeylerin farkında olmadığımızı düşünmeyin istedik.

www.inbody.com.tr

Umut ediyoruz ki bizlerde ilerde başarılı birer diyetisyen olacağız ve inanın o zaman ne öğrenciler üzerinden ne de kendi meslektaşlarımız üzerinden para kazanmayı düşünecek kadar da küçülmeyeceğiz.

Kısacası işimizi sizden çok daha etik şekilde yapacağız. Saygılar…
Diyetisyen Petek Aydın,

diyetisyen-atama

mail-grubu

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle özellerdeki sıkıntı sadece bir kişinin bir kaç yer ile anlaşması değil diyetisyenler olarak belli bir fiyatın altına düşmeme konusunda bir anlaşma olmaması ki zaten bu imkansız.. bu kadar üni açılıp mezun sayısı arttıkça özellerde bin liraya düştü fiyatlar. Böyle bir durum olunca neden fırsatı varken ek işleri düşünmesin ki bir diyetisyen. Siz de bir özelde 1.000 TL ye çalışsanız, ne kadar maaş aldığınızı, sizi yarı doktor olarak gören! aile, arkadaş çevrenize maaşınızı söylemeye utandığınızda ek iş yapma yollarını kendiniz ararsınız!!. Asıl etik olmayan bu kadar hocasız İllere bile bölüm açılması ve bu mesleğin bu kadar ayağa düşürülmesi.

  2. Üstelik 85 üstü kpss puanı ilebile Doğu illerine atandığınıp mesleğine geçtiğinde, meslek hayatının devletteki asıl yüzünü gördüğünde “Diyetisyen olmaktan çok memnunum, amaa.. ” diye bir cümle kurmak, memnun olmak zor olacak. İş bulma konusunda tek yol örgütlenip daha fazla bölüm açılmasını engellemek mevcut kontenjanın düşürülmesini ve denetimlerle yeterli görülmeyen bölümlerin kapatılarak mezun sayısının azaltılması ve aile sağlığı merkezlerine (sağlık ocağı) diyetisyen alımı yapılması için elinizden geleni yapmak.

Comments are closed.