Durma, Mesleğine sahip çık !!!

diyetisyen kampanyası, diyetisyen ofis açabilmesi, diyetisyen dünyası, diyetisyenler ve fizyoterapistler, #dytaliyorumez

0
3223
www.diyetisyenstore.com

Merhaba Arkadaşlar,

Meslektaşımız Kadri Kana nın 7 saat önce  Genç Diyetisyenler Mail Grubuna gönderdiği mailin bir kısımı sizlerle buradan paylaşmak istiyoruz.

Kıymetli meslektaşlarım.
Bugün Van da gerçekleşen ve  tüm diyetisyenleri çok üzecek bir olay hasıl oldu. Van İl sağlık müdürlüğünden ofisi olan meslektaşlarımıza gidilmiş ve 10 gün içinde ofislerinizi kapatmanız lazım denilmiş yukarıdaki ihtar yazısına  dayanarak bu girişimde bulunulmuş. Ve tüm diyetisyenleri aynı kader bekliyor

Özellikle 1219 sayılı kanuna göre bu karar alınmış.

Bu iş başlamadan tüm diyetisyenlerin ortak olarak seslerini yüksltmeleri gerekiyor. Aksi takdirde vahim bir sonuç bekliyor hepimizi.

Bu yazıda mailin bir kısmı yayınlanmamış olup, geniş içeriğini Genç Diyetisyenler Mail Grubuna üye meslektaşımız okuyabilir, birlikte hareket edilebilmek için mail grubu üzerinde tartışmalara katılabilirsiniz.

Genç Diyetisyenler Ekibi olarak kısa bir araştırma yaptığımızda konu ile ilgili ilk etapta Van ilinde, kendi ofislerinde çalışan diyetisyenler den Diyetisyen Sinan YILDIZDiyetisyen Gülsipan YAŞARDiyetisyen Rahmi ERCAN bu yönde ikaz edilen diyetisyenler olduğu” anlaşılmıştır.

içeriği görmek için Burayı ve Burayı Tıklayınız

Yeni göreve başlayan Sağlık Bakanlığından bu uygulamanın bir an önce sonlandırılması Diyetisyenler başta olmak üzere Psikolog ve Fizyoterapislerin daha etkili çalışabilmesi için önlerinin açılmasını talep ediyoruz.

Danışmanlı merkezi adı altında protein tozları satan, para kazanma uğruna halkın sağlığıyla oynayan kurum ve/veya kurumların mercek altına alınmasını talep ediyoruz.

Bu uygulamayla ilgili meslektaşlarımızın oluşturmuş olduğu Bu kampanyaya destek veriyor ve sizlerinde Destek vermesini rica ediyoruz.

Genç Diyetisyenler Ekibi
genc.diyetisyenler@gmail.com

mail-grubu