Duyuru : Tezli Yüksek Lisans Programı

0
1251
asASASasAS
www.diyetisyenstore.com

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenem ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı’na 5 kontenjan açılmıştır.

Son Başvuru Tarihi : 30 Ocak 2015

Yüksek Lisans Programlarına Kabul Şartları :

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı ;

Programa Kabul Şartları: Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programına “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” sahibi öğrenciler, (Lisans derecesini yurt dışından almış öğrenciler için Yüksek Öğretim Kurulu tarafından verilmiş Denklik Belgesi almış öğrenciler) kabul edilecektir.  Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz. 

[yaziGizle reklam=”reklam4″]Gizlenecek alan[/yaziGizle] İlaç Endüstrisinde Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans Programı;

Programa Kabul Şartları: İlaç Endüstrisinde Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans Programına; Eczacılık, Tıp, Kimya, Kimya Mühendisliği, Biyoloji Fakültelerinden ve diğer ilişkili dört yıllık YÖK tarafından denkliği onaylanmış programlardan mezun olanlar başvurabilir.

Hemşirelik Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans Programı;

Programa Kabul Şartları: Hemşirelik Yüksek Lisans Programlarına; Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü ile Ebelik Bölümü mezunları başvurabilir.

Tezli Yüksek Lisans Programları için Sınavda Yeterlilikler;

ALES, Sayısal en az 55 puan/ (GRE) veya Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavlarından birinin (ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55, GRE sayısaldan en az 610 veya GMAT dan en az 450 puan almış olmak gerekmektedir.

Tezsiz Yüksek Lisans Programları için ALES şartı aranmamaktadır.

Dil Yeterliliği

Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından belge almış olmak (KPDS veya YDS’den en az 50 puan veya eşdeğerliliği bu puan muadili bir puan almış olmak)**

**Yabancı Dil Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmayan adaylar için Acıbadem Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü tarafından yapılacak olan Yabancı Dil Yeterlik Sınavı’ndan en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Hemşirelik Bilimleri Doktora Programına Kabul Şartları:

A-Yüksek Lisans Mezunları için;

 1. Hemşirelik bilimleri alanlarından herhangi birinden tezli yüksek lisans programı mezunu olmak,
 2. ALES Sayısal veya eşit ağırlık bölümden en az 55 Puan ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen GRE ve GMAT gibi uluslararası sınavlardan muadil puan almak (GMAT Sınavı’ndan en az 450 Puan, GRE eskiden en az 610 puan, GRE yeniden en az 149 puan).
 3. KPDS/ÜDS/YDS’den en az 70 Puan veya TOEFL: Internet-based test (IBT) en az 84 puan almak.

B-Lisans Mezunları için;

 1. Lisans programından mezuniyet genel not ortalaması en az 3.0/4.0 olmak.
 2. ALES Sayısal veya eşit ağırlık bölümden en az 80 Puan ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen GRE ve GMAT gibi uluslararası sınavlardan muadil puan almak (GMAT Sınavı’ndan en az 585 Puan, GRE eskiden en az 720 puan, GRE yeniden en az 156 puan).
 3. KPDS/ÜDS/YDS’den en az 70 Puan veya TOEFL: Internet-based test (IBT) en az 84 Puan almış olmak.

Programlara başvuru için gerekli evraklar;​

 • Aday Başvuru formu doldurulur bir çıktısı alınıp başvuru esnasında verilir (Başvuru formu için ​Tıklayınız​​)
 • Mezun olduğu Yüksek Öğrenim Kurumlarından alınmış olan Lisans/Yükseklisans derslerini ve notlarını gösterir belgenin(transkript) aslı,
 • Lisans/Yükseklisans Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Fotokopisi (Onaylı fotokopisi kayıt esnasında istenecektir.)
 • Neden Yüksek Lisans / Doktora yapmak istediğini belirten kompozisyon
 • Özgeçmiş,
 • Referans Mektubu,
 • 1 adet fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonuç belgesiYukarıda belirtilen belgelerin 05 Ocak – 30 Ocak 2015 tarihleri arasında Acıbadem Üniversitesi Öğrenci Hizmetleri Ofisine ibraz edilmesi gerekmektedir.
 1. Yabancı Dil Belgesi, bulunmayan Yüksek Lisans adaylarından, Acıbadem Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünün 02 Şubat 2015 tarihinde yapacağı İngilizce Yeterlilik Sınavına girmek isteyenler ön kayıt esnasında Öğrenci Hizmetleri Ofisine kayıt yaptırmak zorundadırlar.
 • Eksik evrakla başvuru kabul edilmeyecek, Adaylar Posta yoluyla da başvuru yapabileceklerdir. (Posta ile başvuran adaylar Üniversitemiz adresine Öğrenci Hizmetleri Daire Başkanlığı’na gönderebilirler.)
 • Şahsen başvurular Ataşehir Yerleşkesi Kerem Aydınlar Kampüsünde kabul edilmektedir.
 • Mülakat sonuçları 12 Şubat 2015 tarihinde Üniversitemiz web sayfası duyurular bölümünde ilan edilecektir.

 

mail-grubu