Gıda Bakanlığı 43 işletmeyi teşhir etti

0
1093
www.diyetisyenstore.com

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen süt ürünleri üreten 14, et ürünleri üreten 12, bal üreten 6 işletme ile takviye edici gıdalar ve kahve üreten/satan 9 işletmeyi ve bunların ürünlerini açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığıkontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda veYem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceğihükme bağlanmıştır.

 

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin ResmiKontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşişyapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal edenfirmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya serinumarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yeralmaktadır.

 

Bu kapsamda 30.12.2013 tarihi itibarı ile gıdada taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen firmaların isimleri, ürünadları, marka ve son tüketim tarihleri ve parti/seri no’larını içeren listeyi görmek için lütfen burayı tıklayınız.

Alternatif link : http://diyetisyenrehberi.com/haberler.asp?ID=183

 

 

mail-grubu