KPSS-2013/3 – 4/B’ li Atamaları Haberi

0
1090
www.diyetisyenstore.com

Türkiye’de ilk defa Sağlık Bakanlığı yetkililerinden önce ÖSYM’nin yapacağı KPSS-2013/3 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonları için Tercih Kılavuzunun yayınlama tartihi ve yerleştirme takvimini personelsaglik.net açıkladı.

İnternet editörlerimizin edindiği bilgiye göre 17-26 haziran ( 17-21,19-26) 2013 tarinde adayların tercihleri ÖSYM tarafından web ortamında alınacak. Adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS  Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş olmaları gerekecek. Kadroların tamamı merkezi yönetim bütçesinden karşılanacak.

Adayların 30 tercih hakkı bulunacak. Yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak  için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık  Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü http://yonetim.sb.gov.tr, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu  http://www.thsk.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu http://www.tkhk.gov.tr internet sitelerinden  öğreneceklerdir

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışmakta olanlar bu alıma başvuramayacaktır.

personelsaglik.net/ Ankara

Alım Sayısı Branş Bazında Önümüzdeki Günlerde ( ÖSYM’DEN ÖNCE) Sitemizden Yayınlanacaktır.

personelsaglik.net

mail-grubu