Anasayfa Duyurular Haberler Sağlık Bakanlığı Personeli 2014 Yılı Hizmet Puanı Güncellendi

Sağlık Bakanlığı Personeli 2014 Yılı Hizmet Puanı Güncellendi

0
1701
diyetisyen-rehberi
Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A ve 4/B maddesi uyarınca görevli sağlık personelinin Temmuz 2014 itibari ile Hizmet Puanlarını güncellendi.
Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Bakanlığı çalışanlarının sicil, terfi, hizmet puanı, izin vs. bilgilerine bundan sonra Sağlık  Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce  geliştirilen yeni Personel Bilgi Formu sisteminden ulaşılacaktır.

HİZMET PUANI NEYE GÖRE HESAPLANIR

·         Fiilen çalışılan her yıl için İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasında bulunulan sıra numarası 1000 rakamıyla toplanarak ilçe sıralaması puanına ulaşılır.

·         Bu rakama Atama ve Nakil Yönetmeliği “İllerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasının Hizmet Puanına Katkısı Cetvelinin” öngördüğü puan eklenerek hizmet puanı bulunur.

·         Köylerde fiilen çalışılan her yıl için 100 puan, beldelerde fiilen çalışılan her yıl için 50 puan eklenir.

·         Alınan takdirnameler için yılda sadece bir kez olmak üzere 100 puan eklenir.

·         Alınan cezalarda kesinleşmiş olmak şartıyla ve her ceza için ayrı ayrı olmak üzere, kademe ilerlemesinin durdurulması cezası için 100 puan, aylıktan kesme cezası için 50 puan, kınama cezası için 30 puan ve uyarma cezası için 20 puan düşülür.

·         Yapılan mesleki faaliyetler, yayınlar, alınan eğitimler ve hazırlanan eserler ile yöneticilik için puanlar eklenir.

·         Meslekte Doçent olarak geçirilen her yıl için 500, Profesörlük için 600 puan temel hizmet puanına eklenir.

·         Ücretsiz izinli olarak muvazzaf askerlikte geçirilen süreler için personele, askerliğin yapıldığı yerin hizmet puanı verilir.

Her bölgenin hizmet puanı farklıdır çalıştığınız bölgenin taşra yada merkez olmasına göre hizmet puanı farklı olmaktadır.

Hizmet puanını öğrenmek için TIKLAYINIZ

Kaynak : http://www.saglikpersonelininsesi.com/haber/13453/saglik-bakanligi-personeli-2014-temmuz-donemi-guncel-hizmet-puani.html

diyetisyenstore-logo