Vücut Analiz Cihazı Ne Zaman Kalibre Edilmelidir?

0
1313
www.diyetisyenstore.com

BC 418 model cihaz kullanan arkadaşlarımız için Tartı Medikal a Cihazın Kalibrasyonunu ne zaman yaptırmamız gerektiği ile ilgi soru yönelttik ve cevabı aşağıda sizler paylaşıyoruz.

CEVAP :
BC 418 model cihazı, 100.000 adet ölçüm sonrasında yeniden kalibrasyona ihtiyaç duyabilir. Ancak biz ISO kalite standartlarına sahip kurumlarda her yıl, normal kullanıma sahip kullanıcılarda ise 2 yıl da bir kalibrasyon yapmak istiyoruz.

Kalibrasyon ölçüm kalitesi ve doğru ölçüm standartları için ISO,FDA,TÜV,TSE vb kalite kuruluşlarınca da istenen bir standart olduğundan, en çok 2 yıl da bir kalibrasyon kontrolünü yapmak veya gerektiğinde yeniden kalibrasyonunu yapmayı öneriyoruz.

Kalibrasyonu çok kısaca tarif ettiğimizde, cihazı tekrar ilk standartlarına döndürmek olarak veya popüler tabiri ile “fabrika ayarlarına döndürmek” olarak tarif edebiliriz.
Bu ayarlamalar yalnızca bir tuşa basarak yapılamayacağından ve ilgili standartlarda yer alan tekrar kalibrasyon için gerçekleştirilmesi gereken aşamalara uygun olarak yapılması gerektiğinden tüm kalibrasyonlar servisimizde gerçekleştirilmektedir.

Cihazlar “Empedans” ve “Kilo Tartımı” olmak üzere 2 ayrı şekilde kalibre edilirler. Bu konuda web sayfamızda Kalibrasyona ve aşamalarına ilişkin detaylı açıklamalar mevcut olup aşağıdaki link vasıtası ile de bu bilgilere erişilebilir.

http://www.tartimedikal.com/bakim-onarim-kalibrasyon.html

Umarım açıklamalarımız sizin için yeterli olmuştur, ek bilgi ihtiyacınız veya herhangi bir sorunuz olduğunda bizimle yeniden irtibata geçmenizi bekleriz.

Saygılarımızla / Best Regards,

Tel : 0212 327 10 05 Faks : 0212 327 09 98
www.tarti.com
info@tarti.com

mail-grubu