Çalışma Bakanından Yeni Yıl İçin Müjde!! 10 Bin Sağlıkçı Alınacak

çalışma bakanından müjde, yeni yıl sağlıkçı alımı, 10 bin sağlıkçı alınacak, diyetisyen alımı

0
330
group of happy laughing doctors with gesture thumbs-up standing in line
www.diyetisyenstore.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında kamuya alınacak 60 bin memurdan 10 bininin Sağlık Bakanlığına ayrıldığını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi öğrencileriyle Balkan Yerleşkesi Konferans salonunda bir araya gelerek öğrencilere nasihatlerde bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılında kamuya alınacak 60 bin memurdan 10 bininin Sağlık Bakanlığına ayrıldığını açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi öğrencileriyle Balkan Yerleşkesi Konferans salonunda bir araya gelerek öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, yaşlı bakım teknikeri olarak mezun olmasına rağmen atanamadığını ifade eden bir öğrenciye, önümüzdeki yıl devlet kadrolarına 60 bin memur alınacağını ve bunun 10 binin sağlık personeli olacağını söyledi.

2017 yılında kamuya alınacak 60 bin memurun büyük çoğunluğunun öğretmenlerden oluşacağını belirten Bakan Mehmet Müezzinoğlu, bunun dışında çok sayıda emniyet personeli (polis memuru ve özel harekat polisi) alınacağını ifade etti.

60 bin kadronun içerisinde 10 bin de sağlık personeli alımı yapılacağını söyleyen Müezzinoğlu, 10 bin sağlık personeli kadrosuna hekim alımlarının dahil olmayacağını belirtti. Bakan Müezzinoğlu, ne kadar doktor olursa alıyoruz, bunun dışında hemşire, anestezist, fizyoterapist, ebe, sağlık teknikeri gibi kadrolara 10 bin memur alımı yapacağız dedi.

Sağlık Bakanlığına alınacak 10 bin sağlık personelinin hangi pozisyon için ne kadar olacağına Sağlık bakanlığının karar vereceğini ifade eden Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, ihtiyaç duyulan kadrolar için personel alımı yapılacağını vurguladı.

mail-grubu