Diyetisyenler Kime Bağlı Çalışacak Sorunu?

4
2106
www.diyetisyenstore.com

Sevgili Ziyaretcilerimiz,

Sizlerinde bildiği üzere 1 Kasım 2012 tarihinden itibaren Kamu Hastaneleri Birliği Uygulaması’na geçildi. Bu uygulamadan önce Diyetisyenler Başhekim veya Başhekim Yardımcılarına bağlı görevlerini icra etmekteyken yeni uygulamada bağlı olduğu birim bazı hastanelerde değişti.

Diyetisyenler, kimi hastaneler de Tıbbi Hizmetler Sorumlu Müdürlüğüne bağlandı, kimi hastanelerde ise Başhekime  bağlı olan bir birim olarak görevlerine devam etmektedirler.

Özellikle Genç Diyetisyenler bu konudaki karışıklıktan ve belirsizlikten dolayı son derece rahatsız olmaktadırlar. Bu konuda “Saygı değer Büyüklerimizden” bir açıklama yapılması dört gözle beklenmektedir.

 

 

Lütfen bu konu ile ilgili yorumunuzu yazınız.

 

mail-grubu

4 YORUMLAR

  1. Bizim hastanede durum daha farklı oldu.poliklinik yapan diyetisyenler başhekim yardımcısına baglı ama mutfaga bakan ise müdüre baglı oldu. İşler daha da karıştı :(

  2. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu disiplin amirleri yönetmeliği henüz yapım aşamasında olduğundan, kimin nereye bağlı olacağı henüz belli değil. Çıkacak yönetmeliği beklemek lazım diye düşünüyorum.

Comments are closed.