www.diyetisyenstore.com

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Bildiğimiz üzere insan sağlığı ile ilgili yapılan çalışmalarda bireysel farklılıkların hastalıkların oluşumu ve tedavisi üzerinde yaptığı etkiler ön plana çıkmaktadır. Bu bireysel farklılıkların insanlar genler, genlerin transkripsiyonu sonrası ortaya çıkan ürünler bazında incelenmesi ile metabolomik kavramı ortaya çıkmıştır.

Metabolomik kavramını, kanda veya herhangi bir vücut sıvısında var olan küçük moleküllerin yüksek verimli teknolojilerle incelenmesi olarak tanımlayabiliriz. İşte tüm bu metabolitlerin beslenme ile ilişkisi ve hastalıkların oluşumda nasıl bir rol oynadığı çalışılmaktadır.

Metabolomikler incelendikçe belki de hastalıklar daha oluşmadan biz diyetisyenlerin de içinde yer alacağı koruyucu sağlık hizmetlerine yepyeni bir soluk getireceği düşünülmektedir.

Bu yüzden bir diyetisyen olarak benim de çok merakımı uyandıran bu konu hakkındaki gelişmelerden meslektaşlarımın da yararlanabilmesi ve metabolomikler konusu ile tanışmak adına sizleri, “metabolomikler” konusunda önemli çalışmaları olan Avrupa Beslenme Tıbbı Enstitüsü (European Institute of Nutritional Medicine) Başkanı olan Dr. Dimitris Tsoukalas’ın üniversite hastanemizde gerçekleştireceği “Sağlıkla 150 yıl yaşamanın yolları ve metabolomikler konulu” konferansa davet etmek ve tüm meslektaşlarımıza duyurulması konusunda yardımınızı rica ediyorum.

Not: Konferansa tüm yetişkin ve çocuk endokrinoloji hekimleri ile diyetisyenler çağırılmaktadır. Davet mektubunu tanıdığınız tüm diyetisyenlere iletebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.

Tarih: 23 Nisan
Saat: 13,00-14,30
Yer: İzmir Üniversitesi Hastanesi 6. Kat Ata Konferans Salonu

[vc_cta h2=”Diyetisyen Fatma Baysal Yusuf” txt_align=”center” style=”flat” color=”violet” css_animation=”top-to-bottom”]İzmir Üniversitesi Medicalpark Hastanesi[/vc_cta]

[gview file=”http://www.gencdiyetisyenler.com/wp-content/uploads/2016/04/Dr.-Dimitris-Mektup-1.pdf”]

mail-grubu