Nasıl Göbek Eritilir? Göbek eritmek İçin Ne Yapılmalıdır?

0
184
www.diyetisyenstore.com

Göbek yağları, ülkemizde düzensiz beslenme ve yeterli fiziksel aktivite olmadığı için yaygın bir şekilde hem erkeklerde hem de kadınlarda görülmektedir.

Bu kısa yazımız da göbek nasıl eritilir sorusunun yanıtını bir nebze aktarmaya çalışacağız.

Madde 1) Şok Diyetlerden uzak durulması :
Göbek eriten diyetler, 1 Hafta da 5 kilo, en hızlı göbek & basen eriten diyet programı gibi uygulamalardan uzak durulmalısınız. Bunun nedenlerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Madde 2: Düzenli ve Dengeli Beslenme :
Karın, basen çevresinde bulunan yağları aslında kolaylıkla eritmeniz mümkündür. Öncelikle yaşınıza, boyunuza, beslenme öykünüze, iş hayatınıza, alışkanlıklarınıza ve varsa hastalıklarınıza özgü bir beslenme programız olmalıdır.

Bu konuda yapılabilinecek en güzel uygulama öncelikle bir Diyetisyen den danışmanlık hizmeti almanız.

Diyetisyen Hizmetini Nerelerden Alabilirsiniz?
Devlet hastanelerinde, Toplum Sağlığı Merkezlerinde, Tıp Fakültelerinde, Özel hastanelerde ve Özel muayenehanelerde Diyetisyen hizmeti alabilirsiniz. Diyet programına başlamadan önce şunu bilmelisiniz ki bu kısa süreli bir program olmamalı uzun soluklu bir çalışma olmalıdır.

Madde 3) Egzersiz :
Spor sizi daha mutlu ve daha dinç tutmaktadır. Düzenli bir sporun sonucunu muhakkak göreceksiniz. Özellikle karın ve basen problemi yaşayan kişilerin düzenli spor ile istedikleri sonuçları aldıklarını görmekteyiz. Ayrıca karın bölgesi için gerçekleştireceğiniz egzersizler midenize baskı yaparak midenizin küçülmesini de sağlamaktadır.

Bu konuda profesyonel kişilerden destek almanızı öneririz.

Madde 4) Çeşitli özel gıdaların tüketimini azaltmanız veya uzak durmanız kısa zamanda yağlarınız erimesine yardım edebilecektir.

  • Şeker içeriği yüksek besinler,
  • Gazlı ve Alkollü içecekler,
  • Hamur işleri,
  • Kızartma işlemi uygulanan yiyecekler,
  • Yağlı çerezler, cipsler,
  • Tuz içeriği yüksek olan gıdalar vb. gibi

Göbek eriten diyet listesine başlamadan önce diyet listesini egzersiz ve spor ile desteklediğinizde daha da etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır. Sonuçta  de bölgesel yağ eritme performansınızı %100’e kadar çıkarabililir, hayalini kurmuş olduğunuz fit ve göbeksiz görünüme kavuşabilirsiniz.

mail-grubu