Ofisinde Mutfak Kurdu Danışanlarını Eğitiyor!

  0
  1034
  www.diyetisyenstore.com

  İzmir’de yaşayan Diyetisyen Buket Adanç, ofisi içinde bir mutfak kurarak burada danışanlara sağlıklı ve az kalorili yemek yapımını öğretiyor ve kişilerin zayıflamalarına katkıda bulunuyor.

  İzmir’de diyetisyenlik yapan ve altıncı yılını bitiren Buket Adanç, danışanlarına hizmet verdiği ofisini mutfağa çevirdi. Kendisine danışmaya gelenlere sağlıklı ve az kalori içeren yemek yapımını anlatan Buket Adanç, ‘’Danışanların en büyük sorunu nasıl sağlıklı beslenileceğini bilememeleri ve sürekli aynı yiyeceklerden sıkılmalarıydı. Daha sağlıklı ürünler yapabilirsem ve değişik yiyeceklerle yemekleri süslersem danışmaya gelenler için yemek yemek daha eğlenceli olurdu. Yemek yapmayı da sevdiğim için ofisim içerisine mutfak bölümü oluşturdum. Bu mutfak aslında bir eğitim yeri. Danışan kişilere burada mutfağımda nasıl sağlıklı ve kalorisi düşük yiyecekler yapabileceklerini uygulamalı olarak gösteriyorum ve bilgi verebiliyorum.’’ Dedi.

  Danışanlarına Az Kalorili Yemek Yapımını Öğretiyor

  Danışanların sevdiği yemekleri daha az kalorili hale getiren ve sağlıklı beslenme yolu oluşturan Adanç, ‘’Danışanlara en sevdikleri yemekleri yasaklamak değil, nasıl daha az kalorili hale getirebilirim diye düşünüyorum. Bu fikirlerimi de mutfağımda uyguluyorum. Sağlıklı beslenmek isteyen bireyler de mutlu oluyorlar. Ara öğünlerde kurabiye veya börek yiyebiliyorlar. Benim mutfakla ilişkim ABD’de başladı. Öğrencilik yıllarımda bir mutfakta 4 ay çalıştım ve yemek yapmaya karşı ilgim orada başladı. Daha sonra öğrendiğim bilgileri Türk yemeklerinde de kullanmayı denedim ve yeni lezzetler yapmaya çalıştım. Yaptığım yemekleri danışanlarıma öğretiyorum. Youtube’da kanalım var ve burada tarifleri yayınlıyorum. İsteyenler oradan da izleyebiliyorlar.’’ Dedi.

  Kişilere Özel Reçeteler

  Diyetisyen Buket Adanç, sağlıklı olarak diyet listesi yapılmasının önemli olduğunu söyleyerek devam etti.

  ‘’Sabit bir diyet listesini herkese vermektense sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin kurabiye, börek gibi yiyebilecekleri ve keyif alabilecekleri bir liste oluşturmaya çabalıyorum. Türk kültürüne ait olan yemeklerin yanında dünya mutfağından lezzetler de tavsiye edebiliyorum. Bu da diyet yapmaya gelenlerin kolayca diyet yapabilmelerini sağlıyor. Gelen danışanlardan önce kan tahlili yaptırmalarını istiyorum. Daha sonra çıkan sonuca göre de kişilere özel program oluşturuyorum. Kişiye özel demek bizim için kişinin sevdiği yemeklerin olduğu liste olduğunu da belirtelim.’’ Dedi.

  mail-grubu