Yoğun Bakım Servislerine Ziyaret Şartları Yenilendi!

yoğun bakıma ziyaret ,yoğun bakım hastası , ,son dakika ünlü sanatçı yoğun bakımda , yoğun bakım basamakları , yogun bakımda yatan hasta resımlerı , yoğun bakım hastaları neden uyutulur , yoğun bakım ekşi , yoğun bakım fotoğrafları , yoğun bakım kapısı , diyetisyenleri ilgilendiren haberler

0
213
yoğun bakım
www.diyetisyenstore.com

Yoğun Bakım Servislerine Ziyaret Şartları Yenilendi!

Ameliyathanelere giriş çıkışlar için belirlenen kurallardan sonra şimdi de Yoğun Bakım Servislerine Hasta Ziyaretinin kuralları belirlendi. Genelgede, ‘Gerekli şartların sağlanması kaydıyla, yoğun bakım servislerinin hasta ziyaretleri kapsamına dahil edilmesi gerekli görülmektedir’ ifadesine yer verildi !

hastane-yoğun bakım

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilen Genelgeyle, Yoğun Bakım Servislerine Hasta Ziyareti Uygulamaları belirlendi. Belirlenen Uygulamalar 1 ay içinde zorunlu olarak başlatılacak. Genelgede şu ifadeler yer aldı; “Bakanlığımızın sağlık alanındaki uygulamaları ve etkin düzenleme neticesinde genelgede belirtilen usul ve esaslara riayet edilmesi ve gerekli şartların sağlanması kaydıyla, yoğun bakım servislerinin de hasta ziyaretleri kapsamına dahil edilmesi uygun ve gerekli görülmektedir”

Drone ile organ nakli
Drone ile organ nakli

SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONU OLANLARA YASAK

Genelgeye göre yoğun bakıma girecek hasta yakınları şöyle belirlendi;

– Yeni doğan yoğum servisleri de dahil tüm yoğun bakım servislerine ziyaretçi kabul edilebilecek.

-Ancak hastanın durumuna göre, hekim tarafından kısıtlama getirilebilecek. Ziyaretçi sayısına ise servis bazında hekim tarafından karar verilebilecek.

– Ziyaret sırasında ilgili sağlık personeli tarafından hasta yakınına, gerekli bilgilendirme yapılacak.

– Ziyaret öncesinde ziyaretçilere, servis hekimi tarafından belirlenen sağlık personelince eğitim verilecek.

– Solunum yolu enfeksiyonu bulunanlar kabul edilmeyecek.

– On yaş altı çocuklar ziyaretçi olarak alınmayacak.

Kaynak Sayfa : https://www.aydinlik.com.tr/

mail-grubu