aof sınav sonuc
aof sınav sonuc
www.diyetisyenstore.com

Anadolu Üniversitesi Bahar Dönemi 2018 – 2019 Sınav Sonuçları Açıklanmıştır.

Aöf sınav sonuç sayfasına yönlendirilmek için buraya tıklayın.

 

Genç Aşçı’dan Ekmeğin Raf Ömrünü Uzatan Çalışma

İzmir’de Yaşayan Genç Aşçı Gürsel Tırpan, ekmekte protein ve kalsiyum besleyiciliğini artırıp doğal katkılarla raf ömrünü uzatan bir çalışmayı, laboratuvar ortamında gerçekleştirmeyi başardı.

Ekmek katkı maddelerine doğal alternatif olan çalışmanın sahibi Nevvar Salih, İşgören Vakfı bursiyeri Gürsel Tırpan; çalışmalarını bu hafta sonu gerçekleşecek sınavlarına hazırlandığı süreçte yaptı.

Nevvar Salih İşgören Turizm Otelcilik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Aşçılık Bölümü mezunu Gürsel Tırpan ise bir yandan gastronomi alanında üniversite eğitimini tamamlamak hedefiyle sınavlara hazırlanırken diğer yandan bu sorun üzerine çalışmalar yapıyor.

BEYAZ EKMEK
BEYAZ EKMEK

120 Milyon Ekmekten 12 Milyonu İsraf Edilmekte

Türkiye’de en çok tüketilen gıda sıralamasında daima yerini koruyanmek için “katkı maddesi olmadan ve doğal ürün ekleriyle raf ömrünü nasıl uzatabilirim” ve “besleyiciliğini nasıl artırabilirim” sorularıyla araştırmaya kalkışan Gürsel Tırpan, sınav hazırlık süreciyle eş zamanlı olarak 9 ay boyunca Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde laboratuvar çalışması yaptı. Özellikle günde 120 milyon ekmek üretilen ve istatistiklere göre bunun 12 milyon adedinin israf kalemi olarak çöpe gittiği Türkiye’de, patent aşamasındaki bu  önem taşıyor.

Devamını Gör.

 

mail-grubu