Anasayfa Genç Diyetisyenler Teknoloji ve diyetisyen Diyetisyen ve Diyeti Konu Alan Filmler Listesi

Diyetisyen ve Diyeti Konu Alan Filmler Listesi

beslenme ile ilgili filmler , beslenme üzerine belgesel , şekerle ilgili belgeseller , hungry for change / değişim açlığı (2012) , netflix beslenme belgesel , food matters izle , değişim açlığı izle , hipokrat filmi

0
3366
diyetisyen ve diyet içerikli film
diyetisyen ve diyet içerikli film
diyetisyen-rehberi

Diyetisyen ve Diyeti Konu Alan Filmler

Merhabalar, sizler için direkt olarak Diyetisyen’i konu almasa da mesleğimizi ilgilendiren ve meslekle bağlantılı olan, gıda ve hastalıkları konu alan Film, Belgesel ve Tv Programlarını  derledik.

Food Inc. ( Belgesel )

Gıda, Ltd., 2009 ABD yapımı belgesel film. Film, ABD’deki çevreye zarar veren, çalışanlarının haklarına önem vermeyen ve sağlıksız gıda üreten büyük firmaları eleştirmektedir.

food inc
food inc

 

 

Ağır Yaşamlar (Tv Programı )

Ağır Yaşamlar, Dr. Nowzaradan önderliğinde 270 kilonun üstündeki kişilerin zayıflama yolculuğunu anlatıyor. Her bölümde katılımcıların duygusal, fiziksel mücadelesine ve Dr. Nowzaradan ile birlikte hayalini kurdukları sağlıklı yaşama adım atma serüvenine tanık olacaksınız.

ağır yaşamlar
ağır yaşamlar

 

 

Lorenzo’nun Yağı ( Film )

Lorenzo’nun Yağı 1992 yapımı dram filmi olup, George Miller tarafından yönetilmiştir. Yaşanmış bir öyküden alınan film; Augusto Odone ve Michaela Odone adlı anne babanın, amansız bir hastalık olan ALD’ye yakalanan oğulları Lorenzo Odone’yi ölümden kurtarma çabalarını anlatır.

Lorenzo'nun Yağı
Lorenzo’nun Yağı

 

 

To the Bone ( Kemiklerine Kadar )

Ellen, yeme bozukluğu için şimdiye kadar 4 farklı tedavi merkezine gitmiş anoreksik bir genç kadındır. Ellen’ın ailesi onun gözlerinin önünde öldüğünü düşünmektedirler. Yetenekli bir sanatçı olan Ellen, yaptığı çizimin kendisi gibi anoreksik birine korkunç bir etkiye neden olunca çizmemeye başlamıştır. Kötü bir dönem geçiren, yaşamayı isteyip istemediğine karar veremeyen Ellen, sonunda 5. ve son kez tedavi olmaya karar verir. Anoreksi hastalarının tedavi  merkezini yöneten sıra dışı doktor, Ellen’in hastalığını aşmasını ve yaşamayı seçmesine yardımcı olur.

Kemiklerine Kadar
Kemiklerine Kadar

 

 

 

Super Size Me ( Şişir Beni )

Sadece Mc Donald’ s ürünleri tüketerek bir süre yaşamaya çalışan Chemeeka Walker, bu süreçte başına gelen olayları videoya kaydederek belgesel tadında bir iş ortaya çıkarmış

 

Şişir Beni
Şişir Beni

 

The Sugar Film ( Ah Bu Şeker )

Market raflarını süsleyen çoğu yiyeceğin içinde bulunan şekere dair şahane bir belgesel. Damon Gameau, şekerin yaşamlarımız üzerindeki etkisini göstermek amacıyla inanılmaz bir deneye imza atıyor. Şekeri hayatından çıkararak, toplumda sadece sağlıklı algısı olan yiyeceklerle besleniyor. Bu eğlenceli ve bilgilendirici yolculuk sırasında Damon, şekerin sağlığımıza nasıl etkileri olacağı konusunda da ilginç yorumlar yapıyor.

Ah Bu Şeker
Ah Bu Şeker

 

 

Requiem For A Dream ( Bir Rüya İçin Ağıt )

Bir Rüya İçin Ağıt, Hubert Selby’nin romanından uyarlanmıştır. Uyuşturucu bağımlısı bir genç, televizyon bağımlısı annesi ve aralarında günden güne yükselen bir uçurum… Uyuşturucu batağı içerisindeki Harry’nin hayattaki tek amacı daha fazla uyuşturucuyken; umutsuz annesini hayata bağlayan tek şey en sevdiği yarışma programıdır. Bir gün bu yarışmaya katılmaya hak kazandığında tek derdi, ödül olan kırmızı elbiseye girebilmek olacaktır. Yaşlı ve mutsuz kadın zayıflama hapları kullanmaya başlar… Bu trajik hikaye, ‘Black Swan’, ‘The Wrestler’, ‘Pi’ ve The Fountain gibi kült filmlere imza atmış Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş; özellikle de Clint Mansell tarafından yapılan müzikleriyle hafızalara kazınmıştır.

Requiem For A Dream Bir Rüya İçin Ağıt
Requiem For A Dream Bir Rüya İçin Ağıt

 

 

Gıda Suçları

Netflix Dizi’si olan bu belgesel dizi, tatsız gerçekleri ortaya çıkarmak ve ne yediğimizi belirleyen gizli güçleri ifşa etmek için gıda tedarik zincirinin tam merkezine gidiyor.

GIDA SUÇLARI
GIDA SUÇLARI

 

 

Food Matters ( Gıda Maddeleri )

inst
inst

Genç Diyetisyenler, Sevgiler

 

diyetisyenstore-logo