doktorlar beslenme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalı
doktorlar beslenme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalı
www.diyetisyenstore.com

Doktorlar Beslenme Hakkında Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmalı

İngiltere’nin 24 yıldır hizmet vermekte olan mediplacements oluşumu tarafından yayımlanan bir yazıda, Doktorların beslenme konusunda yetersiz kaldığı, bir çoğunun temel beslenme konusunda bile neredeyse geleneksel bilgiler haricinde bilgisi olmadığından bahsedilmiştir.

Diyetisyenler olarak, doktorların diyet yazmalarını değil, hastaları bu alanda uzmanlaşmış olan Diyetisyenlere yönlendirmesini
uygun görmekteyiz.


Yazıyı sizlerle paylaşıyoruz. Keyifli okumalar!

doktor diyet
doktor diyet

Tıp öğrencileri ve stajyer doktorlar bir çok sağlık şikayetleri kalitesiz ve yetersiz beslenmeye bağlı olduğu için, kendilerine beslenme konusunda daha fazla bilgi verilmesi gerektiğine inanmaktadır.

BBC’nin haberlerine göre eğitim gören sağlık görevlilerine, beslenme ve diyet hakkında sadece temel bilgilerin verilmektedir.

Bir uzmanın bildirisine göre yüzde seksene yakın sağlık problemleri beslenme ve diyetle alakalı. Büyük bir çoğunluk doktorlarını obeziteyle alakalı şikayetlerden gelen acılar sebebiyle ziyaret etmekte. Kanser ve depresyonun şiddetlenmesi ( yayılması ) yeme alışkanlıklarıyla alakalı olabilmekte.

Ancak, sağlık profesyonelleri kendi hastalarına diyetlerle alakalı değişikler hakkında tavsiyede bulunmak konusunda, beslenme ve diyet alanında aldıkları eğitim nedeniyle kendilerine çok fazla güvenemedikleri ortaya çıkmıştır.

Aralıklı Oruç

Aralıklı Oruç

 

Dr. Michael Mosley, BBC Programının sunucusu açıkladı : “Ne yazık ki, beslenme geleneksel eğitimin bir parçası değil. Tıp okulunda neredeyse beslenme ile alakalı hiçbir şey öğretilmiyor. Oğlum tıp fakültesinde okumakta, ondan biliyorum ki, beslenme hala ana müfredatın bir parçası değil.

 

Yazar Martin Lambert

ADNFCR-1780-ID-801845913-ADNFCR

Kaynak Sayfa : https://www.mediplacements.com/article-801845913 doctors_need_to_learn_more.html

mail-grubu