erdoğan ekmek
erdoğan ekmek
www.diyetisyenstore.com

Recep Tayyip ERDOĞAN’ dan ‘Ekmek’ Talimatı 

Diyetisyenler olarak karşılaştığımız başlıca problemlerden biriside, ehil olmayanların beslenme konularında ileri-geri konuşanların, medyada gündeme gelmesidir.

ekmek
ekmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki günkü Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nda yerli ilaç ve sağlıkta yerlileşmeye yönelik çalışmaların hızlandırılması talimatı verdiği bildirildi. Erdoğan’ın toplantıda, “Biri çıkıyor ekmek yiyin diyor biri de yemeyin diyor. Biri yağı için diyor diğeri başka bir şey. Biri bal ye diyor biri yeme diyor. Bu işi bir çözün. Halk doğru bilgiyi alsın” sözleri dikkat çekti.

Erdoğan’ın gıda israfı konusunda da çalışma yapılmasını istediği bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu toplantısına başkanlık etti. Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen ve 2 saati aşan toplantıda başkanvekilliğine Erdoğan’ın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu getirildi.

Yerlileşme talimatı

Eğitim ile birlikte sağlığın en önem verdiği iki alan olduğuna dikkat çeken Erdoğan’ın toplantıda sağlıkta atılan adımları değerlendirdiği ve bu çerçevede özellikle yerli ilacın önemine dikkat çektiği öğrenildi.

erdoğan
erdoğan

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, ilaçta dışa bağımlılığın ekonomiyi de etkilediğine atıfta bulunarak, “Yürütülen yerli ve milli ilaç çalışmalarının hızlandırılması gerek. Bu konuda yapılacak çalışmalar ile katkılar bu kurulun en önemli gündemlerinden biri olmalıdır” mesajı verdi. Erdoğan’ın son dönem tartışılan başta antibiyotik bağımlılığı olmak üzere ilaca bağımlılığın azaltılması için de çalışmalara dikkat çektiği belirtildi.

Diyetisyen İş İlanı


Bu işi çözün

Erdoğan’ın toplantıda kurul üyelerinden ilginç bir de talebi olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın “Biri çıkıyor ‘ekmek yiyin’ diyor biri de ‘yemeyin’ diyor. Biri ‘yağı su gibi için’ diyor diğeri başka bir şey. Biri ‘bal ye’ diyor ‘biri yeme zararlı’ diyor. Bu tip alanlarda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar mevcut . Bu işi bir çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” sözleri dikkat çekti.

 

Sağlıklı Günler

mail-grubu