KUZUGÖBEĞİ MANTARI
www.diyetisyenstore.com

Kilosu 600 tl’den Satılıyor!

Akdeniz Bölgesi’nde şubat ve mayıs ayları arasında havanın yağışlı ve ılıman olduğu zamanlarda orman bölgelerinde çıkan kuzugöbeği mantarı sofralara lezzet katmakta.

kuzugöbeği mantarı
kuzugöbeği mantarı

Mersin’in Erdemli ilçesinde, yağışlı geçen haftanın sonunda güneşin ortaya çıkmasıyla  çam ormanlarında kuzugöbeği mantarı yoğun olarak çıkmaya başladı. İlçe sakinleri o mantarı toplamak için ormanlık alanlara akın ettiler.

Vatandaşlardan Hüdaverdi Ünver, yeni toplanan mantarın kilogram fiyatının 80 -100 lira, kurusunun 500 -600 liradan satıldığını söyledi

kuzugöbeği
kuzugöbeği

Arkadaşlarıyla birlikte Kösbucağı Mahallesi’ndeki ormanlık alanda mantar topladıklarını anlatan Ünver, “Kuzugöbeği mantarı şubat ayında çıkmaya başlıyor ve yüksek rakıma doğru mayıs ayına kadar ormanlık alanda devam ediyor. Özellikle yağışlı günlerin ardından gelen güneşli günlerde bolca bulunuyor. Vatandaşlar hem ekonomik gelir amacıyla hem de lezzetinden vazgeçemedikleri için büyük ilgi gösteriyor.” dedi.

Kaynak : www.memurlar.net

Parkinson’un Kaynağı Bağırsak Olabilir Mi ?

Parkinson’un Kaynağı Bağırsak Olabilir Mi ?

Trunkal vagotomi adı verilen bir ameliyat geçirerek, sindirim sistemi ile beyin arasındaki iletişimi sağlayan vagus sinirini aldıran hastalarda Parkinson ortaya çıkma ihtimalinin % 40 düştüğü görüldü.

Detaylar için…

mail-grubu