Ramazan Yardım Kolilerine Dikkat
Ramazan Yardım Kolilerine Dikkat
www.diyetisyenstore.com

Ramazan Yardım Kolilerine Dikkat

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, “Özellikle ramazan yardım kolisi – paketi hazırlayan bazı kuruluşların ve kişilerin, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri çok düşük fiyatlara alarak, bu ürünleri yardım kolilere koyduğu ya da koyacağı yönünde çeşitli ihbarlar almaktayız. Hayırseverler ve tüketiciler dikkatli olmalı” dedi.
ramazan kolisi
ramazan kolisi

Alınacak her ürün ve gıdanın ilk üretim ve son kullanma tarihlerinin mutlaka kontrolünün yapılmasının gerektiğini vurgulayan Koçal “Son kullanma tarihi geçen ürünleri almayın, diğer vatandaşlarımızın almasının da önüne geçmek için yetkilileri uyarın ve raftan kaldırtın.

Tepki alırsanız, ALO 174 gıda hattını arayarak gerekli şikayette bulunun.

Özellikle gıda paketi hazırlatan hayırsever kişilerin ürünleri kontrol etmeleri, ‘dökme’ dediğimiz sonradan torbalanmış, üzerinde marka, üretim ve tüketim tarihi olmayan ürünleri pakete koydurmamaları gerekmektedir. Dikkat edilmezse hayır yapmaya çalışılırken tüketicinin sağlığıyla oynanmış olur.” diye konuştu.
son kullanma tarihi
son kullanma tarihi
Koçal, gıda alışverişine listeyle çıkılmasını önererek şunları söyledi: Hangi üründen ne kadar alacağınızı ve en uygun fiyatın nerelerde olduğunu araştırın, listeyle alışverişe çıkarsanız, oruçluyken gereğinden fazla alışveriş yapmaz ve bütçenize fazla yük binmesinin önüne geçmiş olursunuz.
Kaynak : www.gidagundemi.com
mail-grubu