SAHTE DOKTORA HAPİS CEZASI
SAHTE DOKTORA HAPİS CEZASI
www.diyetisyenstore.com

Sahte “Beyin Cerrahına ” 18 Yıl Hapis!

Konferanslarda, seminerlerde ve ulusal televizyon kanallardaki sağlık programlarında kendisini “beyin sinir ve omurilik cerrahi profesörü” olarak tanıttığı meydana çıkınca yakalanıp göz altına alınan Cüneyt Turan hakkındaki soruşturma sonuçlandı.

Cüneyt TURAN
Cüneyt TURAN

Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanacak!

Lise mezunu olduğu ve insanlara ilaçlar yazarak maddi manevi olarak dolandırdığı ortaya çıkan sahte profesörün 18 yıla kadar hapis yatması isteminde bulunuldı. Savcılıkça ifadesi alınan Turan, kendi adıyla eğlence amaçlı bir internet sitesi açtığını, amacının arkadaşlarına şaka yapmak olduğunu beyan ederek, “Kendimi doktor olarak tanıtmadım. Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı olması nedeniyle, insanlara bazı konularda ürün tavsiyesinde bulundum. Suçsuzum” dedi.

Güncel İlanlar

Turan hakkında savcılıkça yürütülen soruşturma sonunda, “Dolandırıcılık, Sağlık kanuna muhalefet ve tababet ve şuabatı sanatlarına muhalefet” suçları kapsamında dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Turan’ın bir iş adamına üzerinde çalıştığı beyin pili projesinden bahsederek 340 bin lira istediği, başka bir şahıstan ise tedavi maksatlı yurt dışından getireceğini iddia ettiği materyaller için 45 bin euro istediği, müştekinin de çaresiz durumda bulunması nedeniyle ödeme yaptığı belirtildi. Tutuklu bulunan ve 18 yıla kadar hapsi istenen Turan, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Kaynak : personelsaglikhaber

mail-grubu