7 Tavsiye ile YGS Cepte

YGS cepte, tavsiye, Diyetisyen Reyhan Oral, Diyetisyen Betül Ay

0
726
www.diyetisyenstore.com

YGS ye sayılı günler kala faydasını göreceğiniz 7 tavsiye ile sizlerleyiz;) Küçük dokunuşlarla hafızamı güçlendirmek, stresimi azaltmak, YGS de başarılı olmak istiyorum dediğinizi duyar gibiyiz:) Bakalım bu dokunuşlar nelermiş:)

1 : Havuç yedim, ezberledim:)

mrkevHavuç : Havuç, beyin metabolizmasını canlandırarak, hatırlama yeteneğini arttırır, bir şey ezberlerken bir küçük tabak sıvı yağlı havuç salatası yiyin.

2. Cevizde omega, tamamdır odaklanma:)

2-wal2  Ceviz  :
Her sabah 1 tam ceviz içi – omega 3 kaynağı tüketimi konsantrasyonu arttırmak adına oldukça önemlidir.

3. Balık yiyorum, öğreniyorum:)

foto_first
Sınava bir hafta kala, haftada 2-3 gün mutlaka balık tüketilmelidir. Oldukça zengin omega 3 kaynağı olan balık hafızayı güçlendirir, öğrenmeyi ve konsantrasyonu arttırır.

4 : Tarçın ile kan şekerini dengele:)


b          Tarçının kan şekerini düzenleyici etkisi nedeniyle tüketilmesinde fayda vardır. Kişi kan şekerini dengelemek, konsantrasyonun uzun süre devamlılığını sağlamak adına içtiği tüm çaylara ve kahvesine 1 adet çubuk tarçın eklemeli.

5 : Muz: Muz ye mutlu kal:)

1718660-img-zena-banan Kabızlık sorununuz yoksa eğer  her gün mutlaka 1 muz yiyin, hem seratonin (mutluluk hormonu) salgılanmasını tetikler, hem de zengin potasyum kaynağıdır. Dolayısıyla dikkat dağınıklığını da engellemiş olursunuz

6 : İç çayı yolla koyunları ;)

                                                                                      MCE2a8cb0_image011

www.inbody.com.tr

Son hafta stresten kaynaklanan uykusuzluğa karşı bitki çayları tüketilmelidir.Koyun saymakla olmuyorsa melisa ve papatya çayları tercih edilebilirsiniz.

 

7: Portakalı soydum hastalığı kovdum :)

portakal
Portakal oldukça zengin C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki toksin maddelerin atılımını sağlar. Vücudun direncini arttırarak hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Reyhan ORAL-Betül AY

Ercies Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü

Derleyen :

mail-grubu