www.diyetisyenstore.com

Değerli Meslektaşlarım ve Saygıdeğer Bilim Önderleri,

19-22 Ekim 2017 tarihlerinde Papillon Zeugma Hotel Antalya’da 4.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi’ni gerçekleştireceğimizi gururla sizlerle paylaşmak isteriz.

Probiyotik Prebiyotik Derneği’nin geleneksel yıllık bilimsel etkinliği artan bir coşku ile devam etmektedir. Ekip olarak çalıştığımız arkadaşlarımızın yoğun gayretleri sonucu bu sene de geçmişte olduğu gibi proaktif bir çaba içerisinde yüksek akademik içerik ve daha önce bahsedilmeyen konulara değinmeyi hedefliyoruz.

Kongremiz alanında erişkin hastalıkları açısından tek spesifik kongredir. Bu nedenle mikrobiyota ve probiyotiklerle ilgilenen tüm katılımcıların oldukça faydalanacağı yenilikleri kapsamaktadır.

Probiyotik Derneği olarak 6 yıldır probiyotik ve bağırsak mikrobiyotasının Türkiye’de gereken önemi alması konusunda birçok bilimsel aktivite gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Son 5 yıl içerisinde “probiyotikler ve mikrobiyota” ile ilgili çalışmalar büyük bir ivme kazanmıştır.  Bağırsaklarımızın 2. beyin olarak dünyada literatüre geçmesi son 5 yıl içerisinde olmuştur. Gastroenterolojinin birçok alanında da probiyotiklerin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Fonksiyonel diyare, enfeksiyöz diyare, fonksiyonel kabızlık, hassas bağırsak sendromu, gıda allerjileri, inflamatuvar bağırsak hastalıkları, helikobakter pilori gastriti, obezite, hepatosteatoz (karaciğer yağlanması), çölyak  gibi birçok hastalıkta probiyotiklerin faydalı etkisini gösteren birçok makale yayımlanmıştır. Bunlar dışında  bağırsak mikrobiyotası ve otizm, depresyon, panik atak, kaygı bozuklukları, Pankinson hastalığı, Alzheimer ile ilgili sonuçlar yayınlandı. Özellikle “fekal mikrobiyota nakli ile bağırsak mikrobiyotasının etkinliğinin önemi daha da artmıştır. “Mikrobiyota ve probiyotikler” birçok disiplini ilgilendiren kavramlardır. Dolayısıyla multidisipliner ilgiyi tek bir çatı altında toplamak ve farkındalığı arttırmak için  kongremiz bilimsel bir fırsat yaratacaktır. Bu konuların hepsi kongremizde heyecanla tartışılacaktır.

Yapılan çalışmalarda diyet ve beslenmenin mikrobiyotayı değiştirdiği, hatta genlerimizi etkilediği gerçeği hızla ilerlemektedir. Obezitede artık kalori hesaplamalarının çok reel olmadığı, bağırsak mikrobiyotasının kilo değişikliklerinde önemli olduğu gerçeği, hızla kendine daha güvenilir kanıtlar bulmaktadır. Bu nedenle şablon diyetler yerine “Mikrobiyota esaslı diyetler” yani kişiye özel diyetler söz konusudur. Bu nedenle dışkı mikrobiyota testlerinin bilimsel platformda  hızla yaygınlaşacağını umut ediyoruz. Bu nedenle kongremizde değişik konuların tartışılmasının bu süreçleri hızlandıracağına inanıyoruz.

Sonuç olarak, siz değerli dostlarımızın katkıları ile kongre platformumuzun daha güçleneceğine inanıyor, sizleri kongemizde görmek istiyoruz.

Saygılarımızla…

Prof. Dr. Hakan ALAGÖZLÜ
Kongre Başkanı
Medikal Park Ankara Hastanesi, Gastroenteroloji Bölümü

Kongre resmi adresi  www.probiyotik2017.org

4.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi
4.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi

KAYIT VE KONAKLAMA BİLGİLERİ

Kongre Kayıt Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

Bilimsel Toplantılara Katılım, Kongre Malzemeleri (Kongre Çantası, Program Kitabı, Katılım Sertifikası, Yaka Kartı)

Yukarıdaki kayıt ücretleri katılımcıların kongre otelinde konaklamaları durumunda geçerli olup, konaklama yapmayan katılımcılara otel “dış katılım” ücreti olarak 150 Euro ilave edilecektir. Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir.

Kayıt ücretinin, aşağıda belirtilmiş hesap numarasına yatırılması ve ödemeye dair belgenin toplantı organizasyon sekretaryasına faks ya da e-posta kanalıyla gönderilmesi gerekmektedir.

Konaklama Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

Yukarıda yer alan paket fiyatlar 19 Ekim 2017 giriş ve 22 Ekim 2017 çıkış olmak üzere 3 gece her şey dahilkonaklamayı içermektedir. Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir.

Konaklama paket ücretinin, aşağıda belirtilmiş hesap numarasına yatırılması ve ödemeye dair belgenin toplantı organizasyon sekretaryasına faks ya da e-posta kanalıyla gönderilmesi gerekmektedir.

Dış katılımcı ücreti, kişi başı: 150  Euro + %18 KDV’dir. (Kongre otelinde konaklamayan katılımcılardan tahsil edilecektir. Fiyata 08:00-18:00 arası otel faaliyetlerinin kullanımı dahildir.)

**Dış Katılım Bedeli

Kongrenin tüm konaklama işlemlerinin FTS Kongre aracılığı ile yapılması zorunludur. Kongre otellerinde konaklama alınmaması ya da konaklamanın FTS Kongre aracılığıyla yapılmaması durumunda kayıt ücretine 3 günlük paket 150,00 Euro + %18 KDV dış katılım bedeli eklenecektir. Dış katılım bedelinin ödenmemesi durumunda kongre oteline giriş sağlanamayacağından ödemenin kayıt ile birlikte tamamlanmasını önemle rica ederiz. Konaklamayan misafirler için uygulanacak olan dış katılım ücretine, bilimsel oturum günlerinde öğle yemekleri, kahve molaları, dâhil olup KDV hariçtir.

Dış Katılım Ücreti Nedir?

Her şey dâhil sistemde çalışan otellerde otel konsepti dâhilinde kongre aktiviteleri süresince tüm bar ve restoranlarda yiyecek ve içecek servisleri ücretsiz sağlanmaktadır. Bu nedenle otele girişlerde kimlik kontrolü yapılmakta ve acente aracılığı ile kongre otellerinde konaklama yapılmaması durumunda hizmetlerin karşılığı olarak otel tarafından dış katılım ücreti alınmaktadır. Bedelin ödenmemesi durumunda kongre oteline giriş sağlanamamaktadır.

Dış katılım ücretine kayıt türü ayırmaksızın tüm katılımcı ve firma temsilcileri tabiidir. Ödemenin kongre öncesinde tamamlanması gerekmektedir.

Firma Temsilcisi Konaklama ve Dış Katılım Ücretleri

Kongremize stant ile katılım gösteren firmalar için firma temsilcisi kaydına dış katılım veya konaklama dâhil değildir. Bunun dışında kongreye katılan tüm firma temsilcileri kayıt veya dış katılım ücretine tabii olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.

 

Fiyatlara %18 KDV Dahil Değildir.

Özel transfer talepleri için FTS Kongre ile irtibata geçilmesi gerekmektedir, ücretlendirme ayrıca yapılacaktır.

 

İptal / İade Şartları

Tüm iptal talepleri FTS Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.’ne yazılı olarak bildirilmelidir.

2 Haziran 2017 tarihinden önce yapılan iptal talebinde, yatırılmış bulunan ücretin %10 banka masrafları kesildikten sonra iade edilecektir.

2 Haziran 2017 tarihinden sonra yapılacak iptallerde herhangi bir iade yapılmayacaktır.

2 Haziran 2017 tarihinden sonra sadece isim değişiklikleri kabul edilecektir.

Bütün iadeler kongre sonrasında yapılacaktır.

 

Kongre Hesap Bilgileri

Hesap Adı: FTS Turizm Kongre Organizasyon

Banka: Ziraat Bankası / Yıldızevler Şubesi, 0919

TL: Hesap – 48558863 – 5022 / IBAN – TR69 0001 0009 1948 5588 6350 22

Euro: Hesap – 48558863 – 5049 / IBAN – TR42 0001 0009 1948 5588 6350 23

Açıklama: PROBİYOTİK 2017 KONGRESİ

Not: Ödemelerini TL olarak yapacak katılımcılar, ödemenin yapıldığı günün Merkez Banası Efektif Satış Kurunu baz almaları gerekmektedir.

mail-grubu