iki röntgen teknisyeni bıçaklandı
iki röntgen teknisyeni bıçaklandı
www.diyetisyenstore.com

Röntgen Teknisyenlerine Bıçaklı Saldırı!

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Selçuk Ayyıldız da hastane önünde kurum personeliyle yaptığı basın açıklamasında, sağlık çalışanlarının hayatına kastedilmesinin sıradanlaştığını söyledi.

Yaşanan saldırının bunun en somut örneği olduğunu dile getiren Selçuk Ayyıldız, “Hastanede tomografi çekilmesi gereken bir hasta röntgenin önünde beklemekteyken çalışan arkadaşlarımız ilgilenmişler ve tomografiye yönlendirmişlerdir. Sadece yardım etme amacı taşıyan bu niyete karşılık ise hasta yakınları saldırmış ve iki arkadaşımız bıçaklanmıştır. Her iki arkadaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapanlar hakkında en ağır cezanın verilmesini ve gerekenin yapılmasını istiyoruz.” dedi.

sakarya il sağlık
sakarya il sağlık

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nden Açıklama Geldi

Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nde bir hastanın akrabaları tarafından uygulanan şiddet sonucu 2 radyoloji teknisyenimiz yaralanmıştır.

Bir personelimiz omzundan diğeri ise sırtından yaralanarak, yumruk darbelerine maruz kalmışlardır. Yapılan tedavi sonucunda her iki personelimizin de sağlık durumu iyidir; sırtından yaralanan personelimizin tedavisi sürmekte ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

SENA ÖZ ALIÇ MEYVESİ
SENA ÖZ ALIÇ MEYVESİ

Yaşanan şiddet olayıyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Aziz Öğütlü kınama mesajı yayınladı. Öğütlü’nün kınama mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nde bu sabah saat 09.20 civarında hasta yakınları tarafından hastalarını şifa bulması için getirdikleri hastanede olay çıkarılmış, sağlık personelimize ağır hakaret ve saldırıda bulunulmuş, yaşanan olayda iki sağlık personelimiz bıçaklanarak yaralanmıştır. Kanun, nizam tanımaz, insanlıktan nasibini almamış bu şahısları nefretle kınıyoruz. Bu olay sonrası suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaralı sağlık personelimize, ailelerine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileğiyle Sakarya’dan sağlığa yönelik tüm şiddet olaylarını kınıyoruz.

Kaynak : https://www.saglikgorevlileri.com

mail-grubu