En Fazla Radyasyon Yayan Telefonlar
En Fazla Radyasyon Yayan Telefonlar
www.diyetisyenstore.com

Sar Değeri ve En Fazla Radyasyon Yayan Telefonlar

Elimizden düşürmediğimiz, günlük hayatımızın olmazsa olmazı olan cep telefonları getirdiği faydaların yanında uzun vadede ortaya çıkabilecek bir takım zararları da barındırmakta.

Telefon alırken Kamera Kalitesi, İşlemci Hızı , Ram Kapasitesi ve Ekran Çözünürlüğü gibi belirli kriterleri dikkate almaktayız lakin bu kriterlerin yanında günlük hayatımızda vücudumuzun bir yerine entegre olmuş bu telefonlar bozuk elektromanyetik dalgalarla bizi yakından tehdit etmekte.

Güncel haberleri takip eden ve konuyla alakadar olan kimseler telefon alırken SAR Değeri denilen değere dikkat etmekteler.

SAR DEĞERİ ( Specific Absorption Rate )

Özgül emilim oranı veya özgül soğurma oranı, radyo frekans elektromanyetik alana maruz kalındığında beden tarafından soğurulan enerji oranının bir ölçüsüdür. Birim doku kütlesi başına soğurulan güç olarak tanımlanır ve birimi W/kg’dır. ( 1 )

Elektromanyetik dalgaların verdiği zararların Dna’ya kadar işlediğini ve bunun dışında bir çok kalıcı zarara sebebiyet verdiğini biliyoruz. Gelin piyasada bulunan cihazların sar değerlerini inceleyelim.

Yüksek SAR ‘lı Telefonlar Listesi

sar değerleri
sar değerleri

Düşük SAR’lı Telefonlar Listesi

telefon tablo
telefon sar değeri  tablo

Maruz kalmamız ve akıllı telefonlardan uzak kalamadığımız bu çağın bir gerçeği bu sebeple yanımızda taşıdığımız tehlikeyi minimize etmek sevdiklerimiz ve kendimiz için bir sorumluluktur.

Sar ( Özgül Emilim Oranı ) Zararlarından Korunmak İçin

  • İlk başta kendi akıllı telefonunuzun SAR değerini sorgulayabilir, Yeni telefon tercihini bu kriteri referans alarak yapabilirsiniz.
  • Evde, iş yerinizde veya kullanmadığınız zamanlarda mümkün mertebe telefonunuzu kendinizden uzaklaştırmaya gayret edebilir.
  • Uyumadan önce telefonunuzu mümkünse oda dışına koyup, çalar saat gibi uyandırıcılar tercih edebilirsiniz.

Bu çalışma GENÇ DİYETİSYENLER EKİBİ tarafından hazırlanmıştır. Görseller alıntıdır. Muhtelif görseller olduğu için kaynak belirtilememiştir.

( 1 ) Özgül Emilim Oranı – Vikipedi

Sevgiler

mail-grubu