Çaykur’dan Kuru Çay’a Zam!

çaya zam ,zam haberleri , benzine zam , sigara zam , 2019 zam , zam hesaplama

0
60
http://www.gencdiyetisyenler.com/b12-eksikligi-sinir-sistemimizi-etkiliyor-dyt-hanse-nur-buyukdag/
çay

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), siyah çay ( kuru çay ) satış fiyatlarına %15 zam yaptı. Çay zammı 25.06.2019’dan itibaren geçerli olacak!

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çaya yüzde 15 zam yaptı.

ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı.

Haber Kaynak Sayfa


B12 EKSİKLİĞİ SİNİR SİSTEMİNİZİ ETKİLİYOR…

Hanse Nur Büyükdağ - B12 EKSİKLİĞİ SİNİR SİSTEMİNİZİ ETKİLİYOR…
Hanse Nur Büyükdağ – B12 EKSİKLİĞİ SİNİR SİSTEMİNİZİ ETKİLİYOR…

B12 eksikliğinde kan homosistein düzeylerinde yükselme olmaktadır. Homosisteinin yüksek olması ise kalp hastalıkları için  önemli risk faktörüdür. Kalp damar hastaları için önemi daha da artıyor.Zamanında önlem alınmadığı takdirde nörolojik ve zihinsel problemlere neden olabilen B12 vitamin eksikliğine karşı önlem almak önem taşıyor. Gebelik ve emzirme döneminde B12 ihtiyacı artmaktadır. B12 eksikliği kendisini zaman içinde gösterir eksikliği hemen etkisini hissettirmez, bu nedenle rutin kontrollerde baktırmanızı ve önemsemenizi öneririm.


B12’NİN VÜCUTTAKİ İŞLEVLERİ

B12 vitamini sinir tahribatını önler, hücre oluşumunu sağlar, sinir uçlarının normal gelişimini kolaylaştırır, hafızanın güçlenmesine ve öğrenmeye yardım eder ayrıca enerji metabolizmasında ve sinir sisteminde önemli fonksiyonları vardır. Eksikliğinde kol ve bacaklarda uyuşma, duyu azalması, ruhsal bunalım ve kasılmalar görülmektedir.

Devamını okumak için tıklayın.

 

mail-grubu