www.diyetisyenstore.com
  1. Uluslararası Diyetetik Kongresi (ICD) 2016

Sevgili Beslenme ve Diyetetik uzmanları ve öğrenci arkadaşlarım;

Bu yazımda sizlere 17. Uluslararası Diyetetik Kongresi (ICD) 2016’dan bahsedeceğim.

ICD 2016 (The 17th International Congress of Dietetics) 7, 8, 9, 10 Eylül 2016 tarihlerinde Granada, İspanya’da düzenlenecek.

4 yılda bir yapılan ve 16 yıl aradan sonra bir Avrupa ülkesinde yapılacak olan kongreye 3000’den fazla beslenme ve diyet uzmanının katılacağı ön görülüyor.

Katılımın tüm dünyadan olacağı bu kongre, kültürel etkileşimin yanı sıra profesyonellerin diyetetik alnındaki deneyimlerini paylaşması açısından da çok önemli bir platform olacaktır.

Bu kongrede diyetisyenler için yeni hedefler konulacak ve mesleklerinin gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için son derece önemli olduğunun farkına varmaları sağlanacak.

Kongre programından ayrı olarak 6 Eylül 2016’da ICD ile beraber ENDietS (ENDietS hakkında detaylı bilgi için bu yazıyı okuyabilirsiniz.) tarafından hazırlanan öğrenci programı sayesinde öğrenci arkadaşlarda dünyadaki en önemli diyetetik kongresi olan bu kongreden aktif olarak yararlanabilecektir.

Öğrenci programında çeşitli workshoplar, sunumlar, ENDietS genel kurul toplantısının yanı sıra yerel bir restoranda sosyal öğrenci programı düzenlenecektir. ENDietS’in hazırlamış olduğu tanıtım videosu.

NOT: 6 Eylül öğrenci programı kongreden ayrı günde düzenlenecektir ve öğrenci ücretiyle kayıt olan tüm öğrenciler 6 Eylül’deki programın yanında bilimsel programa da katılım sağlayabileceklerdir. Öğrenci olarak kayıt olabilmek için İngilizce öğrenci belgesi gerekmektedir. Eylül 2016’da mezun olacak olsanız (şu an son sınıf olsanız) bile öğrenci olarak kayıt olabilirsiniz. Doktora ve ya yüksek lisans öğrencileri öğrenci ücretlendirmesinden yararlanamayacaklardır.

Dünyadaki en geniş kapsamlı ve önemli diyetetik kongresi olan ICD 2016’ya katılmak özellikle öğrenciler için uluslararası iletişim kuracağı ve deneyimler edinebileceği çok büyük bir fırsat.

Detaylı bilgiye ICD 2016’nın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dünyanın her yerinden beslenme ve diyetetik alanında çalışmalar yapan kişilerin katılacağı kongrede Türkiye’den de katılımın çok olmasını umuyor ve sizleri orada görmek istiyoruz.

İspanya, Granada ’da görüşmek üzere!

[vc_cta h2=”Merve Güney  ” txt_align=”center” style=”flat” color=”violet” css_animation=”top-to-bottom”]Promotion & Recruitment Anchor @European Network of Dietetics Students
Student of Nutrition & Dietetics Department @Bezmialem Vakif University Istanbul, TURKEY[/vc_cta]
mail-grubu