Diyetisyen Müge Seren SÜSLÜ Diyette sık yapılan yanlışlar
Diyetisyen Müge Seren SÜSLÜ Diyette sık yapılan yanlışlar
www.diyetisyenstore.com

DİYETTE EN SIK YAPILAN YANLIŞLAR

Dyt. Müge Seren SÜSLÜ
Dyt. Müge Seren SÜSLÜ

Hayatımızın her anında beslenme önem teşkil eden bir konudur. İdeal kilo ve sağlık parametreleri de düşünülünce diyet olmazsa olmazımız haline gelmektedir.

Peki diyet sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle kişinin azmi ve kararlılığı, motivasyonu etkileyeceğinden oldukça önemlidir. Eğer tam karar vermeden diyete başlarsanız bu durum ilerde başarısızlıkla sonuçlanabilir bu nedenle azimli olmalıyız.

 

Diyet esnasında küçük olarak düşünülen ancak kalori bazında yüksek kaloride olan yiyeceklerin tüketimi de kilo kaybı için sorun teşkil edebilmektedir. Besin kaçamakları çokça yapılmamalı ve mümkün olduğunca beslenme düzeni ve listesine uyulmalıdır.

Ayrıca su tüketimine önem verilmeli ve ihtiyacınıza uygun su tüketimini sağlamalısınız.

SU
SU

Komşu, eş, dost, akrabanın diyetlerini uygulamak ve bu şekilde kilo vermeye çabalamak yapılan en önemli yanlışlardandır. Kişinin diyet listesi bireyin vücut ölçüsü, sağlık durumu, yaş, boy, kilo parametrelerine bağlı olarak kalori hesabı ve besin dağılımı yapılarak düzenlenmelidir.

Diyet listesi kişiye özel ve biriciktir.

Uzman tarafından düzenlenmeli ve takibi yapılmalıdır.

Diyet yaparken porsiyon kontrolü ve öğün miktarları da büyük önem taşır. Olması gerekenden fazla tükettiğimiz besinler kilo kaybımızın daha az olmasını sağlayacaktır ve diyete olan motivasyonumuzu düşürecektir. Unutulmamalıdır ki sağlıklı yiyeceklerinde kalorileri vardır ve sağlıklı olması onu sınırsız yiyebileceğimiz anlamına gelmemektedir.

                                                      Diyetisyen Müge Seren SÜSLÜ

Neden Tatlı Krizine Giriyoruz ? – Dyt. Müge Seren SÜSLÜ

mail-grubu